Обсяг наповнення водоймищ природного стоку зменшився на 17 мільйонів кубометрів

64

Фото ілюстративне: t.me/VentdeCrimee

У червні в Криму обсяг наповнення водоймищ природного стоку зменшився на 17 мільйонів кубометрів.

Як повідомляє ТГ-канал "Кримський вітер Резерв", цей показник нижчий за середній рівень за останні сорок років.

Зазначається, що наразі водосховища природного стоку мають фактичний обсяг води 176 мільйонів кубометрів. Минулого року на цей період у водосховищах було 216 мільйонів кубометрів води, 2022-го – 230 і 2021-го – 138 мільйонів кубометрів. Якщо порівнювати екстремальні показники, то 1987 року було максимальне наповнення водосховищ природного стоку – близько 243 мільйонів (95%), мінімальний – 1994 року, наповнення було 48 мільйонів (19%), лише на рівні мертвих обсягів.

У дописі додається, що середній показник обсягів наповнення водосховищ за останні сорок років – близько 183,1 мільйона кубометрів. Тобто в червні цього року кількість води вже опустилася нижче за середній показник. На думку журналістів, це говорить про те, що Крим переходить від благополучного періоду до вододефіцитного.

Раніше повідомлялось про те, що в Криму вже з початку літа швидко міліють річки та водосховища. Зливи, що пройшли в середині червня, не вплинули на ситуацію зі зростаючим вододефіцитом в анексованому Криму. Острів, що з’явився на Тайганському водосховищі, скоро перетвориться на косу. Споживання води в Криму набагато вище за її поповнення, що призводить до зростаючого вододефіциту. Так, критична ситуація посилюється на Білогірському водосховищі, де вже пересохла південна частина водойми.

Також в Криму в травні знизився запас води у водосховищах через брак опадів.

Після підриву рашистами греблі Каховської ГЕС вода перестала поступати до Північно-Кримського каналу. Каховське водосховище в Херсонській області понад півстоліття живило Крим дніпровською водою. Водозабір із нього в Північно-Кримський канал проводився за допомогою інженерних споруд, збудованих там незабаром після Каховської ГЕС.

Wiki
Хартия

Хартия

Присоединяйтесь к обсуждениям на сайте Хартия и читайте последние новости. Мы предоставляем платформу для анализа событий и выражения мнений.