Мінкульт презентував 3D-модель тисячолітніх лаврських печер

Мінкульт презентував 3D-модель тисячолітніх лаврських печер

Мінкульт презентував 3D-модель тисячолітніх лаврських печер

За ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики команда Skeiron, що спеціалізується на лазерному скануванні культурної спадщини, зробила 3D-модель печер, розташованих на території Національного заповідника "Києво-Печерська лавра".

Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Міністерства культури та інформаційної політики.

"Печери, з яких у середині ХІ ст. розпочалося чернече життя і виник Києво-Печерський монастир, розташовані на глибині від 5 до 15 метрів, їхня загальна довжина становить майже 900 метрів. Створення віртуальної моделі печер має важливе значення для України, адже це пам’ятка архітектури, археології, історії та культури, де похований засновник монастиря Антоній, розміщуються мощі 125 святих, зокрема Нестора Літописця, іконописця Аліпія, лікаря Агапіта, Іллі Муромця та інших", – ідеться в повідомленні.

Повідомляється, що віртуальна модель перебуває у вільному доступі, вона допоможе відновити об’єкт у разі руйнувань, а також сприятиме популяризації історії Києва.

Wiki
Хартия

Хартия

Присоединяйтесь к обсуждениям на сайте Хартия и читайте последние новости. Мы предоставляем платформу для анализа событий и выражения мнений.