Наслідки ударів по російських НПЗ: Виробництво бензину у Росії впало на 12%, нафтові компанії розпродають запаси

нпз,росія

Російські нафтопереробні підприємства зменшили виробництво бензину за останній тиждень березня до 110,7 тис. тонн на добу, це на 12% менше середнього показника в лютому.

Водночас виробництво дизпалива зменшилося до 231 тис. тонн на добу – це на 3,5% менше, ніж у лютому, пише російський "Коммерсант" із посиланням на дані Росстату.

Виробництво бензину у Росії падає через пошкодження установок первинної переробки на НПЗ внаслідок атак українських безпілотників.

Через це зупинені установки на Рязанському НПЗ (АТ-6 та АВТ-4), Куйбишевському НПЗ (АВТ-4 та АВТ-5) та Сизранському НПЗ (АВТ-6) "Роснєфті", а також Нижегородському НПЗ (АВТ-6) "Лукойла".

За даними джерел видання, російські нафтові компанії вже ремонтують пошкоджені установки, але повернення їх до роботи триватиме щонайменше до середини червня.

"Ми плануємо вивести низку НПЗ із ремонтів у квітні-травні, можливо, до початку червня. Усі об’єкти, які мали пошкодження, будуть введені", – заявив напередодні російський міністр енергетики Микола Шульгінов.

При цьому російським нафтовим компаніям наказано збільшити виробництво на інших потужностях, вони також продають пальне із запасів. В результаті після різкого злету оптових цін у середині березня минулого тижня бензин на російській біржі подешевшав. Проте цього тижня зростання цін відновилося, зокрема через психологічний ефект атаки безпілотників на НПЗ у Нижньокамську. Так, 3 квітня бензин А-95 у європейській частині РФ подорожчав на біржі на 1,5% за день – до 65,4 тис. руб. за тонну.

Що відомо проудари України по російським НПЗ

Як повідомлялося, вранці у вівторок, 2 квітня, безпілотники атакували російський нафтопереробний комплекс у Нижньокамську в Татарстані. Атака на НПЗ є спільною операцією СБУ і ГУР Міноборони.

Йдеться про еафтопереробний завод "Танеко" російської компанії "Татнєфть", розташований приблизно за 1300 кілометрів від лінії фронту. Безпілотник влучив в установку первинної переробки, яка переробляє близько 155 000 барелів нафти на день, але пошкодження установки не критичне, стверджують російські посадовці.

За підрахунками Reuters, у першому кварталі 2024 року мінімум сім російських нафтопереробних заводів зупиняли роботу через атаки українських безпілотників. Удари уразили потужності з переробки 4,6 млн тонн нафти, або 7% від загального обсягу переробки у РФ.

Через побоювання зменшення виробництва біржові ціни на бензин та дизпаливо у Росії стрімко зростають.

Одним із останніх роботу зупинив Куйбишевський НПЗ (Самарська область). БпЛА атакували цей завод у ніч на 23 березня. Після атаки завод зупинив роботу нафтопереробної установки CDU-5, через що потужності підприємства знизилися вдвічі.

Wiki
Хартия

Хартия

Присоединяйтесь к обсуждениям на сайте Хартия и читайте последние новости. Мы предоставляем платформу для анализа событий и выражения мнений.