Російська армія вдруге за пів року застосувала підводний човен для запуску ракет по Україні – ВМС

За словами Дмитра Плетенчука, сили РФ шукають способи, щоб застосовувати ракетоносії в морі, але без небезпеки для власних човнів

Російська армія вдруге за півроку використала підводний човен для запуску ракет по Україні, це вдалося верифікувати українським Військово-морським силам, повідомив в ефірі Радіо Свобода (проєкт Свобода .Ранок) Дмитро Плетенчук – речник ВМС.

За його словами, сили РФ шукають способи, щоб застосовувати ракетоносії в морі, але без небезпеки для власних човнів.

«Жодних кораблів в морі немає, як і не було. Але вони шукають способи, як застосовувати носії крилатих ракет, і є верифікований випадок застосування підводного човна. Позавчора здається (8 квітня – ред.) вони застосували підводний човен для запуску ракет. І це другий верифікований випадок фактично більше ніж за півроку. Шукають, як реалізовувати свій потенціал з огляду на небезпеки, які для них вже є в Чорному морі. Тому і далі будуть падати вертольоти старі і літаки, які патрулюють узбережжя, тому далі вони будуть намагатися застосувати якось субмарини», – сказав речник.

Таких підводних ракетоносіїв є три в складі Чорноморського флоту РФ, але це не означає, що завтра вони всі три вийдуть в море, каже Плетенчук.

«Минулого тижня вони виходили – дві одиниці – і одразу зайшли. Може це була така «проба пера», щоб розбавити статистику невиходів у море. Але надводні ракетоносії залишаються в пункті перебування в Новоросійську», – зауважив він.

Окрім того, Плетенчук розповів про пошкоджений корабель «Серпухов», загоряння і пошкодження якого в Балтійську Калінінградської області РФ підтвердили Радіо Свобода в ГУР. Плетенчук уточнив інформацію від представника ГУР Андрія Юсова і заявив, що «Серпухов» не збиралися перебазовувати в Чорне море для застосування під час обстрілів України.

Він зазначає, що таке твердження є припущенням, адже таке перебазування було б складним технічно.

Останнім часом, згідно з даними ВМС, Росія майже не виводить своїх кораблів на чергування в Чорному морі через ураження російських суден під час українських ударів.

Морський бій. Як Україна атакує Чорноморський флот Росії (хронологія)

Форум

Wiki
Хартия

Хартия

Присоединяйтесь к обсуждениям на сайте Хартия и читайте последние новости. Мы предоставляем платформу для анализа событий и выражения мнений.