Випускають або не випускають у відрядження, виключно по тому, як ти голосуєш, — нардеп Железняк

депутати у Верховній раді та нардеп Ярослав Железняк

Народний депутат України від фракції "Голос" Ярослав Железняк розповів про заборону виїзду депутатів у відрядження за кордон через результати голосування за певні законопроєкти . Він запевняє, що кожне відрядження погоджується з Офісом Президента.

Про це нардеп розповів у етері радіо "NV".

Железняк наголосив на тому, що народним депутатом не можуть заборонити виїзд за кордон у відрядження, оскільки це зазначено навіть в Конституції. Він назвав рішення Рада національної безпеки і оборони України щодо заборони виїзду за кордон депутатів — "абсолютно ідіотським", а Кабінет Міністрів своєю постановою зробив таке обмеження, в чому, очевидно, перевищив свої повноваження.

"Український парламент призначає опозицію і функція українського парламенту контролювати Кабінет Міністрів, а не навпаки", — сказав Железняк.

Депутат зазначив, що певний час існували не законні, але, тим не менш, правила згідно з яких погоджували відрядження депутатам.

"Останній місяць, останні два тижні, у відрядження випускають або не випускають, виключно по тому як ти голосуєш", — зазначив депутат.

Як приклад, нардеп навів історію свого колеги — Романа Костенка, який їхав у відрядження в Мюнхен, але його "зняли прямо з поїзду" через те, що він не голосував за "татарівську"(ред. — законопроєкт повʼязують з радником голови Офісу Президента — Олегом Татаровим) версію закону про Бюро економічної безпеки. Така ж доля спіткала і самого Железняка, який не зміг поїхати у Брюссель на запрошення Європарламенту.

Також нардеп згадав про депутатів забороненої проросійської партії, які голосували за закон про Бюро економічної безпеки, і зараз спокійно виїжджають за кордон.

"Можете перевірити, скільки зараз депутатів із заборонених проросійських партій станом на сьогодні за кордоном і як вони виїхали після цього пленарного тижня. Підказка, це не були відрядження ВР, але їздять вони легко", – наголосив парламентар.

Ярослав Железняк загадав і про часті відрядженні представників ОПУ: "Офіс Президента в сукупності з початку повномасштабної війни на свої відрядження витратили 10 мільйонів гривень".

Він зауважив, що відрядження Президента України — це окремий бюджет, безпека так само. Себто мова йде не безпосередньо про Президента Зеленського, а про працівників ОП.

"Але у них є Ростислав Шурма, який собі на відрядження виписує по 198 тисяч гривень", — запевняє депутат.

Раніше писали, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон про мобілізацію. Однією з ключових змін є впровадження електронного кабінету військовозобов’язаного, що дозволить громадянам вносити зміни у свої персональні дані. Наприклад, вони зможуть доповнити інформацію про свою освіту чи знання іноземних мов.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому телеграм-каналі та Facebook !

Wiki
Хартия

Хартия

Присоединяйтесь к обсуждениям на сайте Хартия и читайте последние новости. Мы предоставляем платформу для анализа событий и выражения мнений.