Родина голови Лісів України взяла в іпотеку квартиру за 1 млн доларів в свого партнера

Керівник ДП «Ліси України» Держлісагентства Юрій Болоховець приховує свої реальні статки від НАЗК. Про це пише проєкт BlаckBoxOsint.

Першу свою декларацію посадовець подав у 2017 році за 2016 рік, коли був директором ДП «Ніжинське лісове господарство».  Тоді з об’єктів нерухомості вин задекларував лише нежитлове приміщення 216 кв. м в рідному Івангороді Чернігівської області, оформлене на дружину Людмилу Болоховець, та об’єкт незавершеного будівництва — квартиру 90 кв. м в Ніжині. Автомобіль — Shkoda Octavia (2013), вартість — «невідомо». Оформлений також на дружину.

Все майно головного лісника України оформлено на дружину-аграрія
Так от, при зарплаті за рік у 186 тис. гривень у Болоховця і всього 6,6 тисячі  — у його дружини, подружжя задекларувало заощаджень на 300 тис. у гривні, 20 тис. у доларах і ще 100 тис. гривень Болоховець зміг запозичити невідомій особі. Крім того, на купівлю квартири в Ніжині вони витратили 1,73 млн гривень, і ще на ремонт в ній — 589 тис. гривень. Тобто витрати за рік (не враховуючи щоденних побутових) родини Болоховця перевищили у 12 разів їхні доходи. І при цьому ще залишились немаленькі заощадження.

В деклараціях за подальші роки директора Ніжинського лісгоспу відбувались не менші метаморфози. В декларації за 2017 рік у власності його дружини з’являється квартира 48 кв. м у Києві без зазначення її вартості та дати набуття. Та ще 400 тис. гривень до тих заощаджень, що були в 2016-му. При тому, що зарплата Болоховця за рік склала 276 тис. гривень, а його дружини — всього 20 тис. гривень за рік. Аби накопичити 400 тис. гривень і квартиру в столиці, треба явно заробляти більше.

В декларації за 2018 рік ще одна цікава історія — в родині Болоховець в їхньому рідному селі Івангород з’являється земельна ділянка у 2,5 тис. кв.м та житловий будинок у 64 кв.м вартістю всього 25 тис. гривень. Датами набуття права власності на ділянку і будинок вказані 30 та 31 жовтня 2014 року. І оформлені вони на доньку ніжинського лісника Софію Болоховець, яка народилась у 2009 році, тобто на момент набуття права власності їй було 5 років, а на момент заповнення декларації Болоховцем — 10 років.

При цьому і земельна ділянка, і будинок, набуті у власність дитиною Болоховця в 2014 році, були відсутні його в деклараціях за 2016 та 2017 рік. А в 2018-му різко з’явились. Тобто людина свідомо приховувала майно від НАЗК, за що мала б бути покарана кримінальним провадженням. Але на приховане майно і приховані джерела прибутків Болоховця чомусь роками ніхто не звертав увагу.

Приховують Болоховець з дружиною і те, скільки грошей вони сьогодні витрачають на оренду великої квартири у 140 кв. м в елітному київському ЖК «Бульвар фонтанів». Винаймають вони її у свого односельчанина та бізнес-партнера Андрія Реви (про нього нижче). Ціна оренди квартири такого розміру в цьому ЖК, згідно з даниими рієлторських порталів, сягає в середньому 4 тис. доларів — майже як місячна зарплата головного лісника України.

Але Андрій Рева здає цю квартиру чиновнику фактично безкоштовно. Судячи з даних єдиного реєстру судових рішень, 1 грудня 2022 року Людмила Болоховець уклала з Андрієм Ревою договір позики, за умовами якого останній (маючи у власності купу елітних автомобілів та нерухомості) позичив від дружини Болоховця 10 тис. доларів  зі строком повернення до 1 грудня 2025 року. А в забезпечення виконання грошового зобов’язання Рева передав Болоховцям в іпотеку дану квартиру, що коштує до 1 млн доларів. Щось на дуже хитрому. Цікаво, що думають антикорупційні органи про такі дуже вигідні для державного службовця угоди.

Звідки ж гроші у головного лісника Ніжина на квартири, ремонти та сотні тисяч заощаджень при більш, ніж скромних офіційних доходах? Схоже на те, що існують не офіційні.

Через рік після того, як Болоховець став директором ДП «Ніжиньске лісове господарство», у 2013 році його мати, вчителька Івангородської середньої школи  різко вирішила стати бізнесвумен та заснувала фермерське господарство «Івангородське» разом з односельчанином Андрієм Ревою та на той момент співробітницею управління Держгеокадастру у Чернігівської області Аллою Прошукало.

Фермерське господарство сьогодні має у власності та в оренді земельний банк у 45 ділянок площею в 475 га, розташовані в Чернігівській області. З них 22 ділянки знаходяться в державній власності, розташовані в Ніжинському районі та набувались господарством в період, коли Юрій Болоховець був директором ДП «Ніжинське лісове господарство».

У 2015 році Юрій Болоховець вирішив розширити свій вплив в регіоні та обрався депутатом Чернігівської обласної ради від Аграрної партії України. В цей же час його дружина Людмила Болоховець разом з тим самим Андрієм Ревою заснувала ТОВ «Івангородське», яке обігнало однойменне фермерське господарство по кількості землі більше ніж в 3 рази. Підприємство має в розпорядженні 415 земельних ділянок приватної та комунальної власності, що розташовані в Ічнянському та Борзнянському районах Чернігівської області загальною площею в 1424 гектарів.

Хтозна, чи то співробітниця Головного управління Держгеокадастру Алла Прошукало, чи то сам головний лісник Ніжина та депутат облради Юрій Болоховець сприяли набуттю їхнього бізнесу великих земельних наділів у держави, але точно не просто так державні органи йшли назустріч.

Як один з прикладів того, як фірма дружини Болоховця отримувала землі: майже 35 гектарів землі на території Плисківської сільської ради Ніжинського району Чернігівської області у 2018 році вибули з державної власності та опинились в руках дружини Болоховця і його бізнес-партнера Реви.

У 2018 році чернігівський Держгеокадастр передав Плисківській сільській раді у комунальну власність земельну ділянку у 34,8 гектарів, яка охороняється законом, бо на ній розташовані пам’ятки археології — давні поселення черняхівської культури ІІІ-V століття нашої ери, а також група курганів кочових племен ІІ-І тисячоліття до нашої ери. Згідно з Законом України «Про охорону культурної спадщини», пам`ятки археології та землі, на яких вони розташовані, можуть знаходитись тільки у державній власності.

Тим не менш, згідно даних Єдиного державного судового реєстру, чиновники Держгеокадастру передали ці землі сільській раді, а та, в свою чергу, розділила ділянку на дві і в серпні 2021 року провела аукціони з продажу права їх оренди, які виграло ТОВ «Івангородське», що розпаяло ділянки, і, за нашими даними, стало вирощувати на них зерно та кукурудзу, які в тому числі збували на експорт.

Чи можна повірити, що чиновники просто так пішли на порушення закону на користь депутата облради та головного ніжинського лісника Юрія Болоховця?

Wiki
Хартия

Хартия

Присоединяйтесь к обсуждениям на сайте Хартия и читайте последние новости. Мы предоставляем платформу для анализа событий и выражения мнений.