Павло Бартковський: як великий виробник миючих засобів обкрадає своїх клієнтів

Читать на русском

Павло Бартковський: як великий виробник миючих засобів обкрадає своїх клієнтів

Павло Бартковський: як великий виробник миючих засобів обкрадає своїх клієнтів

На початку жовтня минулого року відбулася конференція з побутової хімії КОСМО ПОБУТ 2023, на якій були присутні усі великі гравці ринку миючих та дезінфікуючих засобів України. Під час лекції з маркетингу, сейлс компанії «Українські хімічні технології», поділився головним секретом успіху фірми: 20-30% відкату.

Бізнес на відкатах та здоров’ї українських споживачів збудував уродженець Києва Бартковський Павло Віталійович. "Українські хімічні технології" (Ukrainian Chemical Technologies), що належить Бартковському, – лідер ринку миючих та дезінфікуючих засобів України і постачає засоби дезінфекції практично на всі великі підприємства харчової промисловості.

Серед клієнтів компанії: "Миронівський хлібопродукт" (МХП), "Львівський холодокомбінат" (ЛИМО), "РУДЬ" (Житомирський маслозавод), "Ічнянський завод сухого молока та олії", "Фоззі комерц", "Самбірська птахофабрика", "М’ясокомбінат “Ятрань”", "Молочна компанія «Галичина»" та багато інших.

"Українські хімічні технології" на українському ринку з 2006 року, і за цей час компанія Бартковського стала фігурантом кількох гучних "відкатних скандалів". Але проблеми Ukrainian Chemical Technologies зазвичай починалися зі службами безпеки підприємств, після того, як менеджери із закупівель починали вести багате життя з покупкою дорогих автівок, поїздками на модні курорти тощо. Отже, у безпековиків великих підприємств виникає закономірне питання: за чий рахунок банкет? У ході перевірок виходять на поверхню "відкатні схеми" Павла Бартковського та його "Хімічних технологій".

Варто зазначити, що витрати на дезінфекцію займають значно більшу частину собівартості продукції, ніж повинні. Але тоді Павло Бартковський залишиться без надприбутків, а нечисті на руку менеджери із закупівель – без відкатів.

Далі ситуація розвивається у двох напрямках: або безпековики отримують "частку" від менеджерів із закупівлі і компанія продовжує працювати, або, як сталося на "Птахокомплексі Дніпровському", де звільнили всіх учасників відкатних схем.

Для розуміння масштабів крадіжки засобів типового м’ясопереробного підприємства, наведемо простий розрахунок: у середньому витрати на дезінфекцію становлять близько 600 тисяч гривень на місяць. З яких власники підприємства втрачають на “відкатах” 20-30%, що становить 120-180 000 гривень на місяць, які могли бути вкладені у розвиток виробництва чи допомогу армії.

Автор: Анастасія Мироненко

Wiki
Хартия

Хартия

Присоединяйтесь к обсуждениям на сайте Хартия и читайте последние новости. Мы предоставляем платформу для анализа событий и выражения мнений.